Aktualności

Zwolnienia z podatku PCC przy zakupie mieszkania

2023-08-25

31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Kupujący pierwsze mieszkanie lub dom nie zapłaci 2 proc. PCC. Co ważne dotyczy to rynku wtórnego. Ministerstwo Finansów wskazało, że zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych będzie sprzedaż, której przedmiotem jest: prawo własności lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, prawo własności budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu dotyczące lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Nie zapłaci podatku Kupujący, który kupuje pierwsze mieszkanie, jeżeli w dniu podpisania aktu notarialnego kupna nieruchomości jest osobą fizyczną i nie jest właścicielem żadnego innego prawa do nieruchomości ani udział w tych prawach.

Czytaj więcej

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej

2023-08-24

Od 28 kwietnia 2023 Świadectwo Charakterystyki Energetycznej nazywane również Świadectwo Energetyczne lub po prostu Certyfikat Energetyczny jest obowiązkowe dla każdego, kto chce sprzedać lub wynająć dom jednorodzinny lub wielorodzinny czy też mieszkanie. 28 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków i Prawa budowlanego - właściciele domów oraz mieszkań, w tym także zarządcy budynków, muszą przekazać świadectwo energetyczne najemcy lub nabywcy. Certyfikat Energetyczny to dokument, który opisuje zapotrzebowanie budynku lub jego części na energię. Uwzględnia, ile energii potrzebuje nieruchomość do ogrzania, wentylacji lub klimatyzacji swojej przestrzeni. Dzięki takiemu dokumentowi wiadomo, jakie są roczne potrzeby naszego budynku między innymi na energię końcową (czyli tę zużytą w ciągu roku), która pozwala oszacować koszty utrzymania nieruchomości. To także sposób na większą świadomość co do konieczności ochrony środowiska i lepszego “zabezpieczenia” budynków słabych energetycznie.

Czytaj więcej

BEZPIECZNY NAJEM 2022

2022-08-11

BEZPIECZNY NAJEM 2022. Sierpień i wrzesień to czas na poszukiwanie odpowiedniego mieszkania do wynajmu. Niestety brak orientacji w cenach, poszukiwanie specjalnych okazji na rynku wynajmu, niewiedza na temat umów najmu czy współpracy z biurami nieruchomości mogą rodzić przykre niespodzianki dla przyszłych najemców.  Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniach od 16 sierpnia do 30 września br. uruchomia po raz dziesiąty przy współpracy z regionalnymi Stowarzyszeniami ogólnopolską Akcję BEZPIECZNY NAJEM. Celem Akcji jest pomoc poszukującym mieszkania do najmu nie tylko w jego znalezieniu, ale także w bezpiecznym zawarciu transakcji.

Czytaj więcej

Dlaczego warto współpracować z agencją nieruchomości

Brik 2021-07-26

Dlaczego warto korzystać z pomocy agencji nieruchomości przy kupnie i sprzedaży nieruchomości? Zakup mieszkania, domu czy działki to odpowiedzialny, skomplikowany proces wymagający dużego zaangażowania oraz wymaga specjalistycznej wiedzy. Znalezienie odpowiedniej dla siebie nieruchomości to oczywiście najważniejsze zadanie. Niestety to jednak nie wystarczy, aby stać się jej szczęśliwym posiadaczem.

Czytaj więcej

Warszawa Targówek

2021-06-01

Targówek to jedna z dzielnic Warszawy. Obecnie jest dzielnicą miasta stołecznego Warszawy. Mieszkańcy żyją przede wszystkim w mieszkaniach na osiedlach Targówek i Bródno ale i w domach na Zaciszu i Bródnie. Targówek to jedna z 18 dzielnic Warszawy. Do 2002 roku była gminą a obecnie jest dzielnicą miasta stołecznego Warszawy. Powierzchnia dzielnicy wynosi 24,22 km2 . Zamieszkuje ją według oficjalnych danych około 123.000,- osób. Gęstość zaludnienia jak i powierzchnia, sytuuje ją w środku stawki z pozostałymi gminami Warszawy.

Czytaj więcej

Zadłużone mieszkanie Masz problem z zadłużonym mieszkaniem lub inną nieruchomości?

Brik 2021-04-01

Nie radzisz sobie ze spłatą kredytu lub należności czynszowych? Skorzystaj z fachowej pomocy w celu pozbycia się uciążliwego długu. Pomagamy sprzedać zadłużone mieszkania ! Kupimy zadłużone mieszkanie. Twoje mieszkanie lub nieruchomość jest zadłużona w banku, spółdzielni lub u komornika? Grozi ci sprzedaż egzekucyjna? Nie zwlekaj! Zwróć się do nas zanim komornik wystawi twoją nieruchomość, zadłużone mieszkanie na licytację. Pomożemy sprzedać Twoje zadłużone mieszkanie, dom czy działkę.

Czytaj więcej