
Ceny mieszkań w Warszawie. Dane NBP
Jak zachowują się ceny mieszkań w Warszawie? Dane NBP mówią jasno: obniżki cen na rynku wtórnym. • Początek roku 2025 przyniósł kontynuacje sytuacji na rynku sprzedaży z końca 2024r.
Czytaj więcejJak zachowują się ceny mieszkań w Warszawie? Dane NBP mówią jasno: obniżki cen na rynku wtórnym. • Początek roku 2025 przyniósł kontynuacje sytuacji na rynku sprzedaży z końca 2024r.
Czytaj więcejRynek sprzedaży domów na Białołęce w Warszawie budzi wiele pytań, zarówno u osób planujących sprzedaż, jak i tych, które chcą kupić nieruchomość. W szczególności ważne jest, jaką cenę ustalić dla wolnostojącego domu jednorodzinnego, by była ona adekwatna do rynku.
Czytaj więcej29 listopada 2024 roku odbyła się wyjątkowa Gala z okazji 30-lecia WSPON (Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami).
Czytaj więcejRynek nieruchomości w 2024 roku: Co warto wiedzieć? 2024 rok na rynku nieruchomości w Polsce przynosi szereg zmian, które wpływają na sytuację zarówno kupujących, jak i sprzedających
Czytaj więcejMIESZKANIA DLA POSŁÓW NOWEJ KADENCJI – OBSŁUGA KANCELARII SEJMU. Nie mogło Nas tam zabraknąć. Nasze biuro wzięło udział w giełdzie mieszkań dla Posłów nowej kadencji ...
Czytaj więcej31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Kupujący pierwsze mieszkanie lub dom nie zapłaci 2 proc. PCC. Co ważne dotyczy to rynku wtórnego. Ministerstwo Finansów wskazało, że zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych będzie sprzedaż, której przedmiotem jest: prawo własności lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, prawo własności budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu dotyczące lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Nie zapłaci podatku Kupujący, który kupuje pierwsze mieszkanie, jeżeli w dniu podpisania aktu notarialnego kupna nieruchomości jest osobą fizyczną i nie jest właścicielem żadnego innego prawa do nieruchomości ani udział w tych prawach.
Czytaj więcejOd 28 kwietnia 2023 Świadectwo Charakterystyki Energetycznej nazywane również Świadectwo Energetyczne lub po prostu Certyfikat Energetyczny jest obowiązkowe dla każdego, kto chce sprzedać lub wynająć dom jednorodzinny lub wielorodzinny czy też mieszkanie. 28 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków i Prawa budowlanego - właściciele domów oraz mieszkań, w tym także zarządcy budynków, muszą przekazać świadectwo energetyczne najemcy lub nabywcy. Certyfikat Energetyczny to dokument, który opisuje zapotrzebowanie budynku lub jego części na energię. Uwzględnia, ile energii potrzebuje nieruchomość do ogrzania, wentylacji lub klimatyzacji swojej przestrzeni. Dzięki takiemu dokumentowi wiadomo, jakie są roczne potrzeby naszego budynku między innymi na energię końcową (czyli tę zużytą w ciągu roku), która pozwala oszacować koszty utrzymania nieruchomości. To także sposób na większą świadomość co do konieczności ochrony środowiska i lepszego “zabezpieczenia” budynków słabych energetycznie.
Czytaj więcejW dniu 09.12.2022r. odbyła się konferencja Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.
Czytaj więcejBEZPIECZNY NAJEM 2022. Sierpień i wrzesień to czas na poszukiwanie odpowiedniego mieszkania do wynajmu. Niestety brak orientacji w cenach, poszukiwanie specjalnych okazji na rynku wynajmu, niewiedza na temat umów najmu czy współpracy z biurami nieruchomości mogą rodzić przykre niespodzianki dla przyszłych najemców. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniach od 16 sierpnia do 30 września br. uruchomia po raz dziesiąty przy współpracy z regionalnymi Stowarzyszeniami ogólnopolską Akcję BEZPIECZNY NAJEM. Celem Akcji jest pomoc poszukującym mieszkania do najmu nie tylko w jego znalezieniu, ale także w bezpiecznym zawarciu transakcji.
Czytaj więcejW Warszawie odbyła się konferencja WSPON Tematem były między innymi zmiany trendów na rynku nieruchomości, nowe technologie dostępne do pracy pośredników oraz zmiany prawne w Polsce.
Czytaj więcej